W dniach 19-21 czerwca br. odbędzie się kolejna edycja Globalnego Kongresu Mleczarstwa, organizowanego przez  Zenith Global Ltd. – firmę doradczą działającą w branży żywności i napojów.

Co roku, Kongres i towarzyszące mu wydarzenia odbywają się w innym kraju, a tegoroczny wybór Polski i Warszawy motywowany był siłą rodzimej branży mleczarskiej.

Wśród tematów, które zostaną poruszone podczas Kongresu znajdą się m.in. polski rynek mleka, dynamika rynku globalnego, rynki wschodzące, zmiany otoczenia wpływające na branżę, innowacyjność. Zaproszeni prelegenci (w tym również z Polski), pracujący na co dzień w dużych i znanych europejskich oraz światowych firmach mleczarskich i ich otoczeniu podzielą się swoimi doświadczeniami m.in. we współpracy z sieciami handlowymi, opowiedzą o strategiach eksportowych, przedstawią rozwiązania dotyczące ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Wydarzeniem towarzyszącym prezentacjom i dyskusjom będzie wręczenie Światowych Nagród Innowacyjności Mleczarskiej. Wydarzenie to jest od piętnastu lat organizowane przez redakcję branżowego portalu FoodBev Media, a do współpracy w roli sędziów konkursu zapraszani są eksperci z różnych krajów, firm i stowarzyszeń branżowych. W tym roku, wśród jurorów zasiadać będzie m.in. Marcin Hydzik – Prezes Zarządu Związku Polskich Przetwórców Mleka.

Organizatorzy konkursu zapewniają zwycięskim firmom promocję w postaci atrakcyjnego pakietu medialnego, który pozwoli dotrzeć z informacjami o produkcie i firmie do licznego grona potencjalnych klientów. Zgłoszeń do konkursu można dokonywać do 11 maja br.

Szczegółowy program kongresu, warunki uczestnictwa oraz możliwość zgłoszenia swojej propozycji do konkursu World Dairy Innovation Awards 2018 znajdują się na stronach internetowych organizatorów:

Global Dairy Congress 2018
World Dairy Innovation Awards 2018

#WDIA18
#DairyAwards
@FoodBevAwards

Związek Polskich Przetwórców Mleka
ul. Złota 59, budynek Lumen, piętro 6
00-120 Warszawa 

Telefon: +48 222 660 271
Faks: +48 222 660 372
sekretariat@zppm.pl