W dniu 9 lipca 2021 r. odbyło się zebranie Przedstawicieli Strzeleckiej Spółdzielni Producentów Mleka, siostrzanej organizacji dla Wielkopolskiej Spółdzielni Producentów Mleka, członka ZPPM.

Warto z tej okazji podkreślić, że SSPM istnieje od 2005 roku i wraz z Wielkopolską Spółdzielnią przeciętnie skupuje 566 tys. litrów mleka. Najważniejszym odbiorcą jest niemiecki Müller, który oferuje najkorzystniejszą cenę za mleko i między innymi dlatego w Spółdzielni produkowane jest mleko bez GMO w standardzie VLOG, uznawanym w całej Europie, nie tylko w Polsce.

Prezes Spółdzielni, Andrzej Jarmasz wielokrotnie podkreślał podczas swojego wystąpienia, że współpraca jest możliwa z każdym, kto będzie płacił rynkową cenę mleka. Zadeklarował również kontynuację współpracy z dostawcami mleka, aby zapewnić rozwój gospodarstw i zażegnanie niebezpieczeństwa wygaszania produkcji mleka.

Podczas zebrania wystąpił Marcin Hydzik, Prezes ZPPM i Przewodniczący Porozumienia dla mleczarstwa, który przedstawił zebranym aktualne prace prowadzone przez Porozumienie oraz sytuację na rynku mleka z punktu widzenia szans i zagrożeń, jakie niosą zmiany w unijnym i polskim systemie prawnym.

Związek Polskich Przetwórców Mleka
ul. Złota 59, budynek Lumen, piętro 6
00-120 Warszawa 

Telefon: +48 222 660 271
Faks: +48 222 660 372
sekretariat@zppm.pl