Zrównoważony Rozwój stanowi integralną część wszystkich obszarów funkcjonowania Hochland Polska. W ramach opracowanej strategii organizacja stale weryfikuje możliwości optymalizacji opakowań, z sukcesem dążąc do redukcji użytych surowców, w tym ilości tworzyw wprowadzanych na rynek. Przykładem może być projekt „Kartony zwrotne Almette”, który został wyróżniony w konkursie PARP na najlepsze rozwiązania Gospodarki w obiegu zamkniętym.

Hochland Polska wie, że ponowne użycie to jeden z najbardziej efektywnych i zrównoważonych sposobów zagospodarowania przedmiotów, których już nie używamy oraz ważny element gospodarki obiegu zamkniętego. Dlatego, wśród działań realizujących zasady circular economy, znalazł się projekt „Kartony zwrotne Almette”, który został wyróżniony w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na najlepsze rozwiązania gospodarki o obiegu zamkniętym w kategorii „Produkt wdrożony u uczestnika Konkursu lub u jego klienta”. Wybrane przez jury rozwiązania realizują ideę zamknięcia pętli materiałowych w danym łańcuchu dostaw i/lub zagospodarowują odpady w procesie produkcji nowych produktów, tworząc jednocześnie wartość dodaną.

Jako firma produkcyjna mamy świadomość, że nasza działalność ma bezpośredni wpływ na stan środowiska. Dlatego wspólnie z naszym dostawcą opakowań zbiorczych od początku 2022 roku minimum pięciokrotnie rotujemy kartonami do kubeczków Almette, a od stycznia tego roku również do kubeczków i dekielków. Takie działania przynoszą wymierne rezultaty – to oszczędność około 100 ton papieru w skali roku! – mówi Jacek Wyrzykiewicz, PR&Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Wyróżnienie podczas uroczystej Gali, która odbyła się 21 listopada w Warszawie, w imieniu Hochland Polska odebrał Tomasz Salamenta, Kierownik Obszaru Produkcji Twarożkarnia.

Konkurs na najlepsze rozwiązania Gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, Poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Związek Polskich Przetwórców Mleka
ul. Złota 59, budynek Lumen, piętro 6
00-120 Warszawa 

Telefon: +48 222 660 271
Faks: +48 222 660 372
sekretariat@zppm.pl