Fresh Logistics Polska, lider w dziedzinie logistyki produktów świeżych, świętuje zdobycie dwóch prestiżowych nagród w konkursach Kod Innowacji oraz Złote Innowacje, potwierdzając swoją pozycję jako innowatora w branży.

Tegoroczna edycja Kodu Innowacji, odbywająca się w trybie hybrydowym, zgromadziła ponad 1000 uczestników. W tym roku na laury zasłużyły projekty, które przyczyniają się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju, wyznaczonych przez ONZ. Firma Fresh Logistics Polska została uhonorowana Nagrodą Publiczności za Model Paperless. Jest to projekt, który ogranicza obieg papierowych dokumentów w łańcuchu dostaw. Przyczynia się tym samym do oszczędności nie tylko czasu i pieniędzy, ale co najważniejsze chroni środowisko.

Pilotażowe wdrożenie modelu Paperless GS1 pozwoliło skrócić obsługę przyjęć w dostawach do sieci handlowej o 44% i obniżyło jej koszty po stronie detalisty o 38%. Wierzymy, że podobne i większe korzyści mogą osiągnąć wszystkie firmy, które zastosują nasz Model Paperless – komentuje dr inż. Elżbieta Hałas, członkini Zarządu GS1 Polska.

Wdrażanie standardów takich jak Model Paperless jest procesem powolnym, ale nieuniknionym. Efekty będą widoczne nie tylko dla uczestników danego łańcucha dostaw, ale także w ujęciu makroekonomicznym, poprawiając konkurencyjność całej gospodarki. – wyjaśnia Jarosław Gulowaty, Dyrektor Logistyki Kontraktowej w Fresh Logistics Polska oraz Przewodniczący Rady GS1 Polska

To jednak nie koniec, ponieważ firma Fresh została także laureatem plebiscytu Złote Innowacje, organizowanym przez Fischer Trading Group, gdzie nagradzane są produkty i usługi, które w ostatnim roku rewolucjonizowały podejście do zakupów, uatrakcyjniały rynek spożywczy oraz poprzez innowacyjność bezpośrednio wpływały na zachowania konsumentów. Model Paperless Fresh Logistics Polska & GS1 Polska został doceniony w kategorii innowacyjnych produktów i usług dla branży Retail.

Innowacyjność zdecydowanie jest wpisana w DNA naszej firmy. Ciągłe poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań, które usprawniają logistykę to nie tylko nasza codzienna praca, ale przede wszystkim pasja, która sprawia, że jesteśmy Better Everyday! Dziękujemy za docenienie naszego wspólnego projektu. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie, ale również motor napędowy do dalszej pracy nad budowaniem i promowaniem logistyki bez papieru. Projekt paperless to milowy krok w całym łańcuchu dostaw, dzięki któremu nie tylko optymalizujemy procesy, ale również dbamy o środowisko.” – komentuje Sławomir Babicz, Dyrektor Operacyjny Regionu, Fresh Logistics Polska, który w imieniu Fresh Logistics odebrał nagrodę podczas uroczystej gali.

Fresh Logistics Polska, kontynuując zaawansowane podejście do logistyki, utwierdza swoją pozycję w czołówce innowacyjnych firm w Polsce. Nagrody nie tylko potwierdzają sukces Modelu Paperless, ale także stanowią silną zachętę do dalszych działań na rzecz ekologicznego i efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw.

Związek Polskich Przetwórców Mleka
ul. Złota 59, budynek Lumen, piętro 6
00-120 Warszawa 

Telefon: +48 222 660 271
Faks: +48 222 660 372
sekretariat@zppm.pl