Słodka Polska to reprezentacja Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w piłce nożnej. Projekt od lat wspiera firma Hochland Polska współpracując z Mikołajem Illukowiczem – koordynatorem projektu i prezesem Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą „CukierAsy”.

Cukrzyca to choroba cywilizacyjna, na którą na całym świecie choruje ponad 425 milionów osób. W Polsce są to ponad 3 miliony ludzi i ta liczba stale rośnie. Wśród nich są zawodnicy Słodkiej Polski, czyli reprezentacji Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w piłce nożnej. Codziennie walcząc o zdrowie, na każdym kroku pokazują, że cukrzyca nie stanowi przeszkody do uprawiania sportu na najwyższym poziomie. Wspólne aktywne spędzanie czasu i gra „w nogę” jest dla nich sposobem, aby na chwilę zapomnieć o chorobie i jednocześnie spełniać marzenia.

W rywalizacji na boisku Słodka Polska stoi na równi z czołowymi zdrowymi drużynami z Polski i Europy, a to zasługuje na ogromny szacunek. Te dzieciaki są naprawdę wyjątkowe, dlatego to zaszczyt móc pomagać im w realizacji marzeń, zwłaszcza że w 2024 roku przed reprezentacją wiele nowych wyzwań – podkreśla Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Związek Polskich Przetwórców Mleka
ul. Złota 59, budynek Lumen, piętro 6
00-120 Warszawa 

Telefon: +48 222 660 271
Faks: +48 222 660 372
sekretariat@zppm.pl