Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: “Raportowanie zrównoważonego rozwoju w przedsiębiorstwach mleczarskich“.

Szkolenie odbędzie się w godzinach 11:00 – 15:30, w dniu 20 czerwca 2024r., w Centrum Konferencyjnym “Zielna” przy ul. Zielnej 37 w Warszawie.

Jest to czwarte z cyklu dziewięciu szkoleń dedykowanych producentom i przetwórcom mleka w ramach realizowanego przez ZPPM zadania pt „Szkolenia – zrównoważony rozwój 2024”

Cele realizowanego zadania:
Przyjęcie przez UE strategii „Zielony ład”, „Od pola do stołu”, „Bioróżnorodności” oraz innych wymogów w zakresie zrównoważonego rozwoju (raportowanie pozafinansowe – ESG), jak też przepisów w zakresie gospodarki opakowaniami (zarówno na poziomie UE i krajowym) oznacza duże zmiany w rolnictwie, produkcji i konsumpcji żywności, na które branża mleczarska nie jest przygotowana, co stanowi ryzyko dla rynku mleczarskiego w Polsce – jego konkurencyjności, rentowności, rosnących kosztów produkcji, spadku popytu, wzrostu cen produktów mlecznych.

Producenci i przetwórcy mleka, którzy przygotują się na te zmiany i odpowiednio wcześnie wdrożą określone działania, zapewnią sobie przewagę konkurencyjną. Analiza i dostosowanie się do przepisów związanych z szeroko rozumianym „zrównoważonym rozwojem” stanowi duże wyzwanie, dlatego należy dostarczyć producentom i przetwórcom mleka informacji na temat legislacji unijnej i polskiej i wynikających z niej wymogów. Pozwoli to na podniesienie ich kwalifikacji i umożliwi dostosowanie się do nowych wymagań.

Program szkolenia:

Godz. 10:30 – 11:00: Rejestracja uczestników i powitalna kawa
Godz. 11:00 – 13:00:

•  Podstawy prawne dotyczące raportowania zrównoważonego rozwoju

•  Omówienie zakresu raportowania działań jednostki w obszarze zrównoważonego rozwoju

•  Wymogi administracyjne

•  Wymogi stawiane w obrocie krajowym i międzynarodowym

Godz. 13:00 – 13:30: przerwa kawowa
Godz. 13:30 – 15:30:

•  Europejskie Standardy Raportowania Zrównoważonego Rozwoju

•  Perspektywa czasowa wdrożenia wymogów związanych z raportowaniem zrównoważonego rozwoju w przedsiębiorstwach mleczarskich

•  Praktyczne przykłady raportowania w przedsiębiorstwach mleczarskich

Szkolenie poprowadzi Pan Artur Puławski – Audytor finansowy, analityk rynku mleka


Szkolenie jest dofinansowane ze środków Funduszu Promocji Mleka – liczba miejsc ograniczona. W razie pytań prosimy o kontakt z Sekretariatem ZPPM, pod numerem telefonu: +48 222 660 271

Formularz zgłoszeniowy:

  Związek Polskich Przetwórców Mleka
  ul. Złota 59, budynek Lumen, piętro 6
  00-120 Warszawa 

  Telefon: +48 222 660 271
  Faks: +48 222 660 372
  sekretariat@zppm.pl