Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: Technologiczne aspekty zrównoważenia produkcji mleka i żywca bydlęcego

Szkolenie odbędzie się w godzinach 11:00 – 13:30, w dniu 9 maja 2024r., w Centrum Konferencyjnym “Zielna” przy ul. Zielnej 37 w Warszawie.

Jest to pierwsze z cyklu dziewięciu szkoleń dedykowanych producentom i przetwórcom mleka w ramach realizowanego przez ZPPM zadania pt „Szkolenia – zrównoważony rozwój 2024”

Cele realizowanego zadania:
Przyjęcie przez UE strategii „Zielony ład”, „Od pola do stołu”, „Bioróżnorodności” oraz innych wymogów w zakresie zrównoważonego rozwoju (raportowanie pozafinansowe – ESG), jak też przepisów w zakresie gospodarki opakowaniami  (zarówno na poziomie UE i krajowym) oznacza duże zmiany w rolnictwie, produkcji i konsumpcji żywności, na które branża mleczarska nie jest przygotowana, co stanowi ryzyko dla rynku mleczarskiego w Polsce – jego konkurencyjności, rentowności, rosnących kosztów produkcji, spadku  popytu, wzrostu cen produktów mlecznych.

 

Producenci i przetwórcy mleka, którzy przygotują się na te zmiany i odpowiednio wcześnie wdrożą określone działania, zapewnią sobie przewagę konkurencyjną. Analiza i dostosowanie się do przepisów związanych z szeroko rozumianym „zrównoważonym rozwojem” stanowi duże wyzwanie, dlatego należy dostarczyć producentom i przetwórcom mleka informacji na temat legislacji unijnej i polskiej i wynikających z niej wymogów. Pozwoli to na podniesienie ich kwalifikacji i umożliwi dostosowanie się do nowych wymagań.

Program szkolenia:

Godz. 10:30 – 11:00: Rejestracja uczestników i powitalna kawa

Godz. 11:00 – 12:00:
– Pomieszczenia dla bydła w kontekście poprawy dobrostanu
– Szczególna rola żywienia pastwiskowego

Godz. 12:00 – 12:30: przerwa kawowa

Godz. 12:30 – 13:30:
– Optymalizacja systemów żywienia / emisji metanu
– Optymalizacja systemów pozyskiwania mleka oraz okresu użytkowania mlecznego krów

Szkolenie poprowadzi dr Jerzy Próchnicki, współzałożyciel i Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności

 

Szkolenie jest dofinansowane ze środków Funduszu Promocji Mleka – liczba miejsc ograniczona.
W razie pytań prosimy o kontakt z Sekretariatem ZPPM, pod numerem telefonu: +48 222 660 271

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia

 

Pobierz prezentację ze szkolenia

23 maja 2024r. zapraszamy na kolejne szkolenie organizowane przez ZPPM: “Agronomiczne aspekty zrównoważenia produkcji mleka i żywca bydlęcego” (kliknij by dowiedzieć się więcej).

Związek Polskich Przetwórców Mleka
ul. Złota 59, budynek Lumen, piętro 6
00-120 Warszawa 

Telefon: +48 222 660 271
Faks: +48 222 660 372
sekretariat@zppm.pl